Najlacnejšie PZP

Hľadanie najlacnejšieho poisteniaKaždý mesiac si povieme, že na ten ďalší už čosi ušetríme. Nanešťastie, u väčšiny ľudí je to tak, že vždy vybehne nejaký nečakaný výdavok, ktorý je potrebné zaplatiť. Ak sa do toho pridá aj koniec poistného obdobia vozidla, nemáme na výber. Pokiaľ chceme prostriedok plne využívať, musíme si za to zaplatiť. Poistenie je povinné. Veľkou výhodou je, že nemusíte tráviť zbytočne veľa času hľadaním toho najlepšieho poistenia. Ak chcete najlacnejšie PZP, alebo akékoľvek iné poistenie, tak skúste rôzne porovnávače. Môžete tak nájsť a uzatvoriť najlacnejšie PZP. Viacej k téme písal aj web Topspeed.sk. Nepotrebujete absolvovať žiadne návštevy pobočiek rôznych poisťovní. Taktiež nie je nutné sa orientovať podľa otváracích hodín. Online si zistíte všetko veľmi jednoducho, rýchlo a nezáväzne. Ako si teda vaše možnosti nájsť? Jednoducho, zavítajte na web spomenutý vyššie a uzatvorte si najlacnejšie povinné zmluvné poistenie od Uzavripzp.

Najlacnejšie PZP cez kalkulačku na porovnanie cien

Veľmi praktickým nástrojom na výpočet ceny PZP a zistenia toho najlacnejšieho na trhu na vaše konkrétne vozidlo, je online kalkulačka. Funguje veľmi jednoducho. Pred jej použitím nemusíte nikoho kontaktovať, nikam chodiť, ani si nič predtým študovať. Všetko funguje jednoznačne a rýchlo. Online kalkulačka je bez pochyby tou najrýchlejšou cestou zistenia toho najlacnejšieho PZP. Aby ste jej kvality využili naplno a zobrazené výsledky boli presné, je potrebné, aby ste všetko zadali správne. Pokiaľ vám ide len o informatívne hodnoty, presnosť nie je podstatná. No ak by ste už o niektorú poistku chceli záväzne požiadať, vtedy je presnosť na mieste.

Ako sa možno dopracovať k porovnaniu cien povinného zmluvného poistenia? V prvom rade si otvoríte online kalkulačku. Nie hocijakú, najlepšie takú, ktorá umožňuje porovnanie a výpočet ceny z viacerých poisťovní. Preto je rozhodne lepšie nájsť si univerzálny porovnávač a nechodiť zvlášť na stránky konkrétnych poisťovní. Tak sa totižto zbytočne pripravíte o čas a výsledky budú tie isté.

Aký je presný postup na uzatvorenie zmluvy?

Najlacnejšie PZP, prípadne vaše iné poistné možnosti, sa vám zobrazí potom, čo do online formulára dopíšete technické parametre poisťovaného vozidla. Pokojne si na pomoc zoberte technický preukaz. Rovnako dôležité je si zistiť aj počet najazdených kilometrov. Okrem iného sa požaduje napr. aj počet spôsobených škodových udalostí alebo dopravných nehôd atď. Celý tento proces vám zaberie maximálne 10 minút.

Po vypísaní všetkého potrebného formulár odošlete a do pár sekúnd už pozorujete „vyskakovanie“ jednotlivých výsledkov. To najlacnejšie PZP sa v porovnaní objaví úplne na vrchu. Za tým nasledujú ostatné, drahšie ponuky poisťovní. Vďaka porovnávaču zistíte, že ponuky s rovnakým poistným krytím, ale od rôznych poisťovní, sa môže v poistnom líšiť až v stovkách eur. Môžete si taktiež porovnať napríklad aj asistenčné služby. Alebo aj pripoistenie čelného skla a iné dodatočné služby.

Tento nástroj je vhodný aj vtedy, ak už máte uzatvorené poistenie. Stačí si pozrieť ako sa spraví zmena PZP a následne môžete využiť výhodnejšiu sadzbu.

Výber je na vás

Veľkou výhodou online kalkulačky je, že je nezáväzná a bezplatná. To znamená, že ponuky sa vám zobrazili zadarmo a tým to končí. Ak nechcete, o žiadnu vyobrazenú ponuku nemusíte požiadať. Prípadne sa ku nej môžete vrátiť aj neskôr. Pokiaľ ste ale prišli po najlacnejšie PZP, najlepšie je zbytočne žiadosť neodkladať, nakoľko sa poistné môže pokojne aj v priebehu niekoľkých dní zmeniť.

Najlacnejšie PZP pre motorové aj nemotorové vozidlo

Stáva sa, že niektoré online kalkulačky na výpočet ceny poistného sú schopné porovnávať len ponuky na osobný automobil a spolupracujú len so zopár poisťovňami. Ten najlepší porovnávač vám urobí porovnanie PZP nielen na auto, ale aj na iné motorové a nemotorové vozidlá a samozrejme vám zistí aj to najlacnejšie na trhu. Či už potrebujete poistiť:

pre vyššie uvedenú kalkulačku to nie je problém.

Poistná zmluva priamo z porovnania

Výhodou zazmluvnených online kalkulačiek je to, že priamo z výpočtu si môžete o niektorú ponuku aj požiadať. Pokiaľ si nechcete nechať ujsť najlacnejšie PZP, ktoré vám porovnanie ukázalo, požiadať oňho môžete rýchlo a opäť jednoducho. Na ponuku len kliknete, dopíšete niektoré osobné údaje a je hotovo. Behom niekoľkých sekúnd, v prípade vyťaženia siete aj minút, vám príde potvrdzujúci mail. Nájdete v ňom okrem návrhu poistnej zmluvy aj faktúru na zaplatenie poistného a dočasnú zelenú kartu.

Pokiaľ ste skúsený motorista, veľmi dobre viete, že posledné dva zmienené doklady sú pre zákonnú jazdu veľmi dôležité. Dokazujú totiž prítomnosť PZP vo vozidle. Pokiaľ ich so sebou pri jazde nemáte, hrozí vám vysoká pokuta. Preto si ich vytlačte a noste ich so sebou pri jazde, dokým vám poisťovňa neodošle originály. Ta tak učiní po tom, čo zaevidujú platbu poistného. Dočasné doklady platia len 30 dní, preto faktúru zaplaťte čím skôr, aby vám rovnako aj poisťovňa čím skôr zaslala originálnu zelenú kartu. Pokuty vám hrozia aj v prípade, že jazdíte s neplatnými dokladmi.

V čom sa líši najlacnejšie PZP od najdrahšieho?

Je to veľmi individuálne. Rôzne poisťovne si určujú rôzne tarify a výslednú cenu poistného vypočítavajú na základe vlastných parametrov. Avšak väčšinou platí, že pri najlacnejšej PZP možnosti máte „len“ zákonom stanovené krytie. Slovo „len“ sme naschvál vyznačili, pretože poistné sumy nepredstavujú až také malé čiastky. Zákon stanovuje, že aj to najlacnejšie PZP od hociktorej poisťovne musí byť schopné pokryť odškodné za materiálne škody do 1 milióna eur. Pri zdravotných škodách je to do 5 miliónov eur. Drahšie poistenia môžu poskytovať vyššie poistné krytie.

Veľmi pravdepodobné ale je, že najlacnejšia PZP ponuka od vás bude požadovať vyššiu mieru spoluúčasti. Zatiaľ čo tá najdrahšia len minimálnu, alebo žiadnu. Takisto v prípade niektorých poisťovní, napr.:

  • Kooperativa,
  • Generali,
  • Genertel,
  • Komunálna poisťovňa,
  • Wuestenrot,
  • Allianz.

si síce možno za PZP priplatíte viac, no v rámci neho si môžete zvoliť aj jedno havarijné krytie. To je vo výsledku pre vás cenovo výhodnejšie ako si havarijné poistene uzatvoriť zvlášť.

Online kalkulačka je teda jednoznačne veľmi nápomocný a rýchly nástroj, vďaka ktorému si to najlacnejšie PZP zistíte v pohodlí domova. Vyskúšajte to a určite neoľutujete. Môžete len získať viac času pre seba alebo svoju rodinu a ušetríte stovky eur!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *